اخبار - دسته : آموزشی

دربهای پیش ساخته

نوشته شده در : یکشنبه 11 بهمن 1398

https://www.time.ir/https://www.time.ir/https://www.time.ir/https://www.time.ir/https://www.time.ir/https://www.time.ir/https://www.time.ir/ (ادامه ...)

بیمه نامه آنلاین

نوشته شده در : دوشنبه 11 بهمن 1398

بیمه نامه آنلاینبیمه نامه آنلاینبیمه نامه آنلاینبیمه نامه آنلاینبیمه نامه آنلاینبیمه نامه آنلاین (ادامه ...)

کوچینگ چیست ؟

نوشته شده در : دوشنبه 11 بهمن 1398

کوچینگ چیست ؟کوچینگ چیست ؟کوچینگ چیست ؟کوچینگ چیست ؟کوچینگ چیست ؟کوچینگ چیست ؟کوچینگ چیست ؟کوچینگ چیست ؟ (ادامه ...)

مدیریت استراتژیک فناوری اطلاعات

نوشته شده در : چهارشنبه 08 آبان 1398

اگر بخواهیم در همه کارها قوی باشیم، در هیچ کاری قوی نخواهیم بود.وجود استراتژی اثربخش برای مشتری ارزش و برای سازمان مزیت رقابتی می آفریند. بیچاره ترین انسان ها در دنیا فرد بینایی است که فاقد یک چشم انداز آرمانی است. صرف منابع محدود بر موضاعات غیراصلی جریمه اش واگذاری میدان رقابتی به رقیبی است که منابع محدود خود را بر روی موضوعات اصلی متمرکز کرده است. (ادامه ...)

سرفیس پرو 7 چه تفاوت‌هایی با سرفیس پرو 6 دارد؟

نوشته شده در : چهارشنبه 08 آبان 1398

مایکروسافت از مدت‌ها پیش وعده داده بود قصد دارد در اوایل مهر امسال، رویدادی اختصاصی با محوریت محصولات خانواده‌ی سرفیس برگزار کند. کنفرانس بزرگ و مهم مایکروسافت سرانجام برگزار شد و ردموندی‌ها جدیدترین دستاوردهایشان را درمعرض دید قرار دادند. مایکروسافت درکنار معرفی سرفیس لپ‌تاپ ۳، سرفیس پرو ایکس، سرفیس دوئو و سرفیس نئو، سرفیس پرو ۷ را نیز رونمایی کرد. (ادامه ...)

Single Vs Dual Processor Servers, Which Is Right For You

نوشته شده در : دوشنبه 08 آبان 1398

In the market for a dedicated or bare metal server? There is an abundance of configurations to choose from. It is critical to determine a server configuration that meets your demands. The backbone of any server is the number of CPUs that will power it, as well as the actual model and the type of the CPU. From that point, you add the needed amount of RAM, storage and other options that your use case requires. After reading this article, you should be able to understand the differences between a single processor and a dual processor server. If you are planning to build a bare metal environment for your workload, one of the questions is whether to go for a single or dual processor setup. This article should steer you towards making a proper decision for your future infrastructure needs. (ادامه ...)

بررسی شمارگان مقدس در معماری

نوشته شده در : دوشنبه 08 آبان 1398

تخت جمشید که نام آن در دوره هخامنشیان پارسه بود، یک دژ حکومتی _ سکونتی بود مهم‌ترین ساختمان این مجموعه که از آن برای مراسم آیینی _ تشریفاتی نوروز استفاده می‌شد، کاخ آپاداناست که طرح آن جنبه نمادین دارد.در این بنا از بعضی مهم‌ترین اعداد مقدس در فرهنگ ایرانی مانند 3، 4، 6، 12 و 72 استفاده شده است. مجموع تعداد ستون‌های آن 72 عدد است. عدد 72 عددی بسیار مقدس در ایران و بین‌النهرین بوده است. تمدن مایا یکی از تمدن‌های باستانی است که پیشینه شکل‌گیری آن به حدود 1500 ق.م می‌رسد. مهم‌ترین معابد آنان به شکل هرم مطبق ساخته می‌شدند. در بسیاری از موارد شمار طبقات یک هرم و نیز شمار پله‌های هرم به اندازه اعداد نمادین و مقدس آنان یا اعداد نجومی و مربوط به گاه‌شماری آنان بود (ادامه ...)

آینده اینترنت اشیاء

نوشته شده در : یکشنبه 06 شهریور 1396

سه سال آینده ۵۰ میلیارد دستگاه متصل به شبکه یا ۲۱ میلیارد؟ مسئله این است! سال ۲۰۱۱ سیسکو طی گزارشی این‌گونه پیش‌بینی کرد که تا سال ۲۰۲۰ چیزی حدود ۵۰ میلیارد دستگاه متصل به اینترنت وجود خواهد داشت. (ادامه ...)

شبکه اینترنت اشیاء بر بستر شبکه ملی اطلاعات راه اندازی می شود

نوشته شده در : یکشنبه 06 شهریور 1396

همزمان با گسترش شبکه اینترنت اشیاء (IoT) در جهان، عملاً شهروندان ایرانی نیز این فرصت را بدست می‌آورند که همچون سایر کشورهای پیشرفته از خدمات نوین این شبکه استفاده کنند. (ادامه ...)

روش محاسبه قیمت تمام شده و فروش محصول

نوشته شده در : یکشنبه 06 شهریور 1396

در این گزارش چگونگی تعیین هزینه‌های یک محصول برای تعیین نقطه سر به‌سر ارائه شده است. با بدست آوردن نقطه سر به‌سر می‌توان نقطه آغازی برای قیمت‌گذاری داشت و بر مبنای سیاست‌های شرکت، قیمت نهایی محصول را تعیین کرد. (ادامه ...)

تراشه جدید اپل

نوشته شده در : سه شنبه 05 مرداد 1396

تراشه اپل A11 تا سال دیگر، سریع‌ترین پردازنده موبایل خواهد بود (ادامه ...)

پورتال چیست؟

نوشته شده در : شنبه 05 مرداد 1396

در اینجا به مفاهیم پرتال می پردازیم (ادامه ...)

سه رشته‌ای که به عقیده بیل گیتس دنیا را تحت تأثیر قرار می‌دهند

نوشته شده در : دوشنبه 03 خرداد 1396

بیل گیتس بنیان‌گذار مایکروسافت در توییت‌های خود به فارغ‌التحصیلانی که قصد ورود به بازار کار دارند، نصیحت‌های درباره‌ی ۳ رشته‌ی تأثیرگذار کرده است. (ادامه ...)

آموزش پیدا کردن لینک دانلود مستقیم تمام فیلم های موجود در اینترنت

نوشته شده در : پنجشنبه 02 اردیبهشت 1396

بخش مهمی از اطلاعاتی که روی اینترنت قرار دارد، اطلاعات تصویری است که شامل فیلم ها هستند. البته مهم ترین منبع فیلم در اینترنت سایت یوتیوب یا یوتوب است اما امکان دانلود بسیاری از این فیلم ها وجود ندارد. (ادامه ...)

خطای ۵۰۰ Internal Server Error چیست و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد؟

نوشته شده در : پنجشنبه 02 اردیبهشت 1396

اگر سایتی را باز کردید و دیدید که خطای ۵۰۰ Internal Sever Error ظاهر می‌شود، این به معنای آن است که بخشی از سایت به مشکل خورده است. (ادامه ...)

چگونه سریع سیمکارت و اینترنت همراه اول خود را شارژ نماییم ؟

نوشته شده در : چهارشنبه 02 اردیبهشت 1396

بارها پیش آمده که برای خرید شارژ مجبور بوده اید هزینه ای بیشتر از مبلغ شارژی که قصد خرید آن را دارید، واریز نمایید (ادامه ...)

کاربرد آسان خط زیبای نستعلیق

نوشته شده در : شنبه 02 اردیبهشت 1396

آیا برای جایگزینی خط رایانوشت (تایپی) با خط زیبای نستعلیق اندیشه کردید؟ ما راه آسانی به شما پیشنهاد می کنیم: (ادامه ...)

با این دکمه خود را به‌طور کامل از اینترنت حذف کنید!

نوشته شده در : شنبه 09 آذر 1395

اینترنت می‌تواند جای زیبا و وحشتناکی به‌صورت هم‌زمان باشد. عجیب نیست که بخواهید آن را ترک کنید. البته تا الان راهی برای اینکار وجود نداشت، ولی حالا به همت دو سوئدی این امر نیز امکان‌پذیر شده است. (ادامه ...)

حل مشکل ریپورت شدن در تلگرام

نوشته شده در : یکشنبه 11 بهمن 1394

حل مشکل ریپورت شدن در تلگرام، برای کاربرانی که قادر به پیام دادن در شخصی دیگران نیستند. (ادامه ...)

آشنایی با اصطلاحات تصویری

نوشته شده در : دوشنبه 09 آذر 1394

اصطلاحات دنیای دیجیتال بی شمار است. در بین آنها خانواده صوت و تصویر دارای صدها نوع کلمه،اصطلاح و استاندارد گوناگون هستند. بسیاری از کاربران در تمام نقاط جهان، از معانی آنها بدون اطلاع هستند. لزوم دانستن این اطلاعات، در زمان خرید یک سیستم صوتی و تصویری نمایان می شود. (ادامه ...)

آموزش جامع اینستاگرام

نوشته شده در : چهارشنبه 08 آبان 1394

حتی اگر تاکنون از سرویس مشهور اشتراک عکس اینستاگرام استفاده نکرده‌اید حتماً نام آن را شنیده‌اید و یا تصاویر آن را در سراسر اینترنت مشاهده کرده‌اید. در این مطلب قصد داریم برای آشنایی بیشتر شما با این سرویس، آموزشی جامع را در اختیارتان بگذاریم. (ادامه ...)

باز کردن سایت ها در زمان قطع بودن اینترنت

نوشته شده در : یکشنبه 08 آبان 1394

فرض کنید قبلا به یک وبسایتی سر زده اید و اکنون به اطلاعات موجود در آن سایت نیاز دارید اما متاسفانه به اینترنت دسترسی ندارید. جالب است بدانید که در مرورگر کروم چنین قابلتی وجود دارد. (ادامه ...)

پیامک های دردسر ساز تبلیغاتی؛ معرفی دو روش متفاوت برای لغو یا عدم مشاهده آنها

نوشته شده در : چهارشنبه 08 آبان 1394

پیامک در سال‌های اخیر به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مناسب مطرح گشته است و شرکت‌های مختلف شروع به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به صورت انبوه کرده‌اند. اما متاسفانه این شرکت‌ها طریقۀ بکارگیری صحیح پیامک را به درستی فرا نگرفته‌اند و بدون دریافت اجازه از مخاطبان، با ارسال پیامک‌های بیهوده متعدد برای آنها ایجاد مزاحمت می‌نمایند. (ادامه ...)

6 شخصیتی که هر استارتاپی به آنها نیاز دارد

نوشته شده در : دوشنبه 08 آبان 1394

موفقیت استارتاپ ها هیچ نسخه ی تضمین شده ای ندارد، اما برنارد شونر اعتقاد دارد اعضای تیم شما می توانند باعث موفقیت یا شکست استارتاپ شما شوند. (ادامه ...)