اخبار - تگ : واقعیت افزوده

پس از محبوبیت فوق العده Pokemon Go ؛ واقعیت افزوده واقعا چیست!؟

نوشته شده در : پنجشنبه 11 بهمن 1395

واقعیت افزوده یا Augmented Reality یک تکنولوژی جدید نیست، اما انتشار و رشد فوق‌العاده‌ی یک بازی به نام Pokemon Go باعث شده همه در مورد این بازی و در راستای آن، در مورد AR سوال کنند. علاوه بر بازی مذکور، پروژه‌ی تانگوی گوگل و پروژه‌ی هلولنز مایکروسافت دیگر تکنولوژی‌هایی هستند که در حال حاضر طلایه‌دار عرصه‌ی واقعیت افزوده هستند. اما AR چیست و چگونه کار می‌کند؟ چطور می‌توان برنامه‌هایی مبتنی بر AR نوشت؟ (ادامه ...)

با این قابلیت ویژه دیگر هیچ‌ چیزی را در خانه گم نخواهید کرد!

نوشته شده در : شنبه 10 دی 1395

بدون شک همه ما در وضعیتی قرار گرفته‌ایم که همه جا را برای یافتن ساعت مچی، دسته‌کلید، کیف‌پول یا حتی عینک گمشده‌ خود زیر و رو کرده و بعد از یک جستجوی خسته کننده درست آن‌ها را جلوی چشمانمان پیدا می‌کنیم! این قبیل مشکلات با پتنت جدید مایکروسافت به فراموشی سپرده خواهند شد. (ادامه ...)

معرفی بهترین گجت‌های پوشیدنی در سال 2016

نوشته شده در : دوشنبه 09 آذر 1395

اصطلاح تکنولوژی پوشیدنی به دسته‌ای خاص از وسایل دیجیتال اطلاق نشده و می‌تواند هر نوع گجت دارای قابلیت اتصال به بدن را شامل شود، اما مواردی همچون ساعت‌ هوشمند، ردیاب‌ سلامت و همچنین هدست‌ واقعیت مجازی بیشتر نزد کاربران شناخته شده هستند. با نزدیک شدن به پایان 2016 بهتر است تا نگاهی بر بهترین گجت های پوشیدنی سال داشته باشیم. (ادامه ...)

جدیدترین آمار از فروش جهانی گوشی هوشمند

نوشته شده در : سه شنبه 03 خرداد 1395

فروشندگان گوشی‌های هوشمند چین 17 درصد از سهم بازار را کسب کردند و اپل اولین افت دو رقمی را شاهد بود. (ادامه ...)

ساخت تی‌شرتی که درون بدن شما را نشان می دهد !

نوشته شده در : یکشنبه 02 اردیبهشت 1395

این تی‌شرت واقعیت افزوده به گونه ای طراحی شده است که فرد مقابل می تواند با استفاده از یک گوشی هوشمند و یا تبلت و با قرار دادن آن بر روی نقاط مورد نظر، تصاویری انیمیشنی و شبیه به عکس های گرفته شده با اشعه ایکس را از آنچه که درون بدن فرد مقابل می گذرد مشاهده کند. (ادامه ...)