اخبار - دسته : شخصیت ها

پروفسور کمال سرابندی نابغه ترین فرد جهان شناخته شد

نوشته شده در : دوشنبه 08 آبان 1395

پروفسور «کمال سرابندی» با اخذ ۱۸ مدرک دکترا در حوزه های مختلف یکی از شاخص ترین چهره های برتر جهان در زمینه علمی به شمار می رود (ادامه ...)

جزئیاتی از خودروی رییس جمهوری روسیه و کیف اتمی اش

نوشته شده در : چهارشنبه 09 آذر 1394

روسیه نیز به مانند دیگر نقاط جهان،پروتکل های امنیتی خود را دارد و از آنها به خوبی پیروی می کند. درست همین چند روز پیش بود که پوتین به سه کشور ترکیه، عربستان و قطر هشدارهایی مبنی بر کمک به تروریست های داعش را صادر کرد. پس در این شرایط حفظ جان رییس جمهور روسیه بیش از هر زمان دیگری اهمیت می یابد. (ادامه ...)

اعتراف استیو بالمر: نجات دادن اپل در سال 1997 دیوانه‌وارترین کار مایکروسافت بوده است!

نوشته شده در : یکشنبه 08 آبان 1394

شرکت مایکروسافت در سال 1997 و پس از آنکه با بازگشت استیو جابز، شرکت اپل در آستانه ورشکستگی قرارگرفته بود، 150 میلیون دلار برای نجات این دشمن بزرگ خود سرمایه گذاری کرده است. (ادامه ...)

مروری تصویری بر زندگینامه آلبرت اینشتین؛ نابغه ای که در کودکی «کند ذهن» لقب گرفته بود! [بخش دوم-آخر]

نوشته شده در : یکشنبه 08 آبان 1394

پیش از این بخش اول زندگی نامه ی آلبرت ایشتین را از نظر گذراندیم. آلبرت اینشتین شاید شناخته شده ترین داشنمندی باشد که دنیا تا کنون به خود دیده است. وی شهرت خود را مدیون نبوغی بود که پایه های فیزیک مدرن را بنیان گذاشت و باعث آشنایی وی با برخی از خاص ترین انسان های روی زمین شد. (ادامه ...)

مروری تصویری بر زندگینامه آلبرت اینشتین؛ نابغه ای که در کودکی «کند ذهن» لقب گرفته بود! [بخش اول]

نوشته شده در : پنجشنبه 07 مهر 1394

آلبرت اینشتین بیش از هر چیز دیگر به خاطر هوش علمی اش شناخته می شود، هوشی که پایه های فیزیک مدرن را بنیان گذاشت و باعث آشنایی وی با برخی از خاص ترین انسان های روی زمین شد. نظرات او درباره ی نژاد، سیاست، و جنگ نیز در زمان خود بسیار مترقی بودند. بعضی ها تا آنجا پیش می روند که می گویند دنیا دیگر هیچ گاه شخصی مثل او به خود نخواهد دید. در ادامه قصد داریم نگاهی به زندگی آلبرت اینشتین بیندازیم و ببینیم چطور کسی که «هیچ نمی دانست چطور با بقیه ارتباط برقرار کند» به محبوب ترین دانشمند تاریخ تبدیل شد. (ادامه ...)

اپل برای تامین امنیت مدیر عامل خود سالانه 700 هزار دلار هزینه می‌کند

نوشته شده در : چهارشنبه 05 مرداد 1394

اپل برای حفظ امنیت مدیر عامل خود، تیم کوک، سالانه در حدود ۷۰۰ هزار دلار هزینه می‌کند. این اطلاعات از گزارش ارائه شده توسط کمیته‌ی امنیت آمریکا استخراج شده است. (ادامه ...)