اخبار - تگ : ربات

10 پیش‌بینی برای آینده علم رباتیک در سال‌های آتی

نوشته شده در : دوشنبه 10 دی 1395

یک مسئله مثل روز روشن است: علم رباتیک به زودی نقشی تعیین کننده را در کسب و کارها و به طور کل، زندگی ما انسان ها ایفا خواهد کرد. (ادامه ...)

ZenBo روبات خانگی ایسوس معرفی شد

نوشته شده در : دوشنبه 03 خرداد 1395

روبات خانگی ایسوس، ZenBo امروز در مراسم مخصوص این شرکت در کامپیوتکس 2016 رسما معرفی شد. این شرکت معتقد است روبات‌ها باید برای خانواده‌ها وجود داشته باشند. روبات ZenBo قرار است به عنوان یک روبات خانگی برای افراد سالمند مورد استفاده قرار گیرد. (ادامه ...)

فاکسکان ۶۰ هزار نفر از کارگرانش را با ربات جایگزین کرده است

نوشته شده در : پنجشنبه 03 خرداد 1395

اگر می‌خواهید نشانه‌هایی از ورود به عصر رباتیک و نزدیک شدن به دوره‌ی هوش مصنوعی را به‌وضوح مشاهده کنید، جایگزینی ربات‌ها به‌جای کارگران انسانی در کارخانه‌های مختلف، یکی از بهترین نشانه‌هاست. به‌تازگی نیز کمپانی فاکسکان وارد این حوزه شده است و حتی قصد دارد آن را گسترش دهد. (ادامه ...)

اسپنسر ؛ رباتی که می خواهد به مسافران سردرگم در فرودگاه کمک کند!

نوشته شده در : شنبه 09 آذر 1394

اگر اهل مسافرت هستید و گذرتان به فرودگاه آمستردام افتاده باشد احتمالا تائید می‌کنید که پیدا کردن مسیر در فرودگاه اسخیپول آمستردام طاقت‌فرساست و ترمینال ترانسفر این فرودگاه به سردرگم کردن مسافران شهرت دارد. اما ظاهرا مسئولان این فرودگاه برای حل این مشکل دست به دامن ربات‌ها شده‌اند. (ادامه ...)

ویدئو: ترس همگان از ربات جدید گوگل

نوشته شده در : دوشنبه 06 شهریور 1394

در فیلم‌های علمی-تخیلی همیشه ربات‌هایی که وارد زندگی انسانها می شوند و آنها را تعقیب می‌کنند، ترسناک بوده است. گوگل تصاویری را منتشر کرده که بسیاری را یاد این کابوس‌های ترسناک انداخته است. (ادامه ...)