اخبار

گوگل یک شرکت امنیتی خرید!

نوشته شده در : چهارشنبه 07 مهر 1401
گوگل در جدیدترین اقدام خود، شرکت امنیت سایبری Mandiant را به ارزش 5.4 میلیار دلار را خریدار کرده. این شرکت ارائه دهنده خدماتی است که می‌تواند به کسب کارهای گوگل کمک کرده و برای حملات سایبری آماده شده و به آنها پاسخ دهد. اگر می‌خواهید در مورد خرید شرکت Mandiant توسط گوگل اطلاعات بیشتر به دست آورید همراه ما باشید.
با اضافه کردن خدمات سایبری شرکت Mandiant، گوگل می‌تواند خدمات رایانه ای ابری خود را از آمازون و مایکروسافت متمایز کند. آمازون و مایکروسافت سهم بیشتری از بازار ابری را برای اجاره سرور ها، قدرت محاسباتی و خدمات اینترنتی در اختیار داشتند.

توماس کوریان، مدیر اجرایی خدمات ابری گوگل در بیانیه‌ای گفت:

“سازمان‌ها در سراسر جهان با چالش‌های امنیت سایبری بی‌سابقه ای مواجه هستند، زیرا پیچیدگی و شدت حملاتی که قبلا برای هدف قرار دادن دولت‌های بزرگ انجام میشد اکنون برای هدف قرار دادن شرکت‌ها در هر صنعتی استفاده می‌شوند.”

به گفته دن آیورز از تحلیلگران شرکت خدماتی ود بوش، خرید شرکت Mandiant که دارای 2300 کارمند است، به عنوان دومین معامله ی بزرگ گوگل بعد از خرید شرکت تلفن همراه موتورولا در سال 2011 به ارزش 12.5 میلیارد دلار، شناخته می‌شود.

در سال 2020، این شرکت اولین بار از سیستم هک Solar winds را فاش کرد که نوعی کمپین سایبری پیچیده بود که توسط مقامات آمریکایی به سرویس اطلاعات روسیه نسبت داده شد. این شرکت توسط این سیستم مورد حمله قرار گرفته بود. این شرکت از صدها مشاور و تحلیلگر استفاده می کند تا با سازمان‌هایی که مورد حمله قرار گرفته‌اند کار کرده و چگونگی ایجاد نفوذها را مطالعه کنند.حدود نیمی از درآمد آنها از فروش خدمات حرفه‌ای به دست می‌اید.Mandiant که در سال 2013 توسط گروه امنیت سایبری (فایر آی) خریداری شده بود، سال گذشته توانست با فروش محصولات خود و همچنین نام (فایر آی) به ارزش 1.2 میلیارد دلار دوباره به یک شرکت سهامی عام تبدیل شود.یوسف اسکوالی، رئیس بخش تحقیقات اینترنتی در شرکت Trust securities عنوان کرد:


” با توجه به رابطه ی نزدیک شرکت Mandiant  با دولت فدرال آمریکا، اکنون گوگل جای پای بسیار محکمی در بازار پیدا کرده.” او این خرید گوگل را استراتژیک و بسایر دفاعی عنوان کرد.

کوین ماندیا، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Mandiant در مورد جزئیات خرید شرکت Mandiant توسط گوگل گفت:
” در زمانی که شرکتش در تلاش برای یافتن افراد کافی برای رسیدگی به تقاضا ها بود، گوگل به در اختیار نهادن شبکه ی گسترده اش و قابلیت های هوش مصنوعی آن، امکان خودکارسازی بسیاری کارها و به کارگیری گسترده تر آنها را فراهم میکند.”

 

او همچنین اضافه کرد:” اکنون کمبود شدید امنیت سایبری بر روی سیاره مان وجود دارد.”
فیل ونبلز،مدیر ارشد امنیت اطلاعات ابری گوگل (google cloud) نیز عنوان کرد:
“فضای امنیتی مشتری بسیار رقابتی است و این خرید به طور قابل توجهی رقابت را در بازار افزایش می دهد.” او همچنین اضافه کرد:” گوگل انتظار دارد که بتواند این معامله را قبل از پایان سال به اتمام برساند و از آن نوع تحقیقات نظارتی و امنیتی عمیق که در معاملات بزرگ ترین شرکت های فناوری باب شده است، دوری کند.مقامات ایلات متحده و اتحادیه اروپا متعد شده اند که زین پس خرید های انجام شده توسط گوگل و سایر شرکت های بزرگ فناوری را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهند و مطمئنا این معامله مورد بررسی های متعددی قرار خواهد گرفت.
 


برچسب ها : گوگل هک و امنیت